web analytics
+370 652 51754
Request a Quote

„PASSER Sidc“ perspektyvoje – naujos galimybės: valdanti grupė susitelks į atsinaujinančių energijos išteklių pramonę

Jau dešimtmetį Klaipėdoje veikianti UAB „PASSER Sidc“, užsiimanti ofšorinių konstrukcijų, didelių talpyklų ir laivų statyba, 2020-ųjų sausio mėnesį prisijungė prie  tarptautinės įmonių grupės „PASSER Group“, kurios pagrindinis biuras yra įsikūręs Norvegijoje.

Šį pavasarį susijungus bendrovėms „PASSER Group“ ir „Oceanteam“ iš Nyderlandų, Johan Odvar Odfjell ir jo valdoma bendrovė „Farvatn“ tapo didžiausiu naujos bendrovės akcininku. Šis susijungimas labai pozityviai paveiks Lietuvoje veikiančią „PASSER Sidc“. Lyg šiol aktyviai įrangos, skirtos atsinaujinančių energijos šaltinių projektams, gamybos iš plieno srytyje veikianti klaipėdiškių bendrovė sulauks papildomų investicijų.

Įmonių grupių susijungimas suteikė naujas galimybes

„PASSER Group“ ir „Oceanteam“ susijungimas nulėmė ir kitą svarbų faktorių – nuo šiol bendrovė daugiausiai dėmesio skirs atsinaujinančių energijos išteklių sektoriui.

„Įmonių grupių „Oceanteam“ ir „PASSER Group“ susijungimas mums suteikia puikų pagrindą tolimesnei plėtrai rinkoje, kurioje netrukus įvyks daug permainų“, – verslo laikraščiui „Finansavisen“ sakė „PASSER“ valdybos pirmininkas Tore Hopen.

Tiek „Oceanteam“, tiek „PASSER Group“ anksčiau didžiausią dėmesį buvo sutelkusios į naftos paslaugų rinką, tačiau šiandien abi bendrovės yra nusitaikiusios į atsinaujinančių energijos išteklių pramonę.

„Vykdant elektrifikavimo projektus visame pasaulyje, bei siekiant perduoti energiją iš gamybos į naudojimo vietą, prireikia didelių investicijų į infrastruktūrą. Elektros energija į elektros paskirstymo tinklus perduodama kabeliais.  Būtent šioje srityje mes matome didžiausias galimybes mūsų bendrovei“, – savo mintimis dalinosi „Farvatn“ valdybos pirmininkas Tore Hopen.

Pagrindinis dėmesys – kabelių sistemoms

Po susijungimo bendrovė planuoja visas jėgas sutelkti veiklos plėtojimui atsinaujinančių energijos išteklių sektoriuje, pagrindinį dėmesį skirdami kabelių sistemų tvarkymo darbams bei su tuo susijusioms atsinaujinančių energijos išteklių sektoriaus veikloms – ypatingai toms, kurios yra susijusios su vėjo jėgainių parkų vystymu ir kitos infrastruktūros įrengimu jūroje.

Klaipėdoje įsikūrusi „PASSER Sidc“ specializuojasi kabelių tvarkymo sistemų gamyboje – ilgamečio bendradarbiavimo su „PASSER Group“ metų Klaipėdos bendrovė yra įgyvendinusi nemažai jungtinių projektų bei gaminusį reikalingą įrangą, panaudotą daugumoje žinomų Pasaulio projektų vystymui.

Įmonių susijungimą sustiprins 125 milijonų eurų kapitalas

Siekiant sustiprinti susijungusias „PASSER Group“ ir „Oceanteam“ bendroves, bendros įmonės kapitalas bus padidintas iki beveik 125 milijonų eurų.  Šiuo metu 85,43 proc. „PASSER“ akcijų priklauso bendrovei „Farvatn“. Įmonė „Oceanteam“, pardavusi du statybų darbams skirtus laivus, išnaudos naują verslo nišą nuomodama kabelių sistemų tvarkymo įrangą, įskaitant didelių kabelių sukamąsias denio platformas, kabelių rites bei teikti su kabelių sistemų tvarkymu susijusias paslaugas.

„Mus ši veikla išties domina, ji sutampa su „PASSER Group“ vykdoma veikla. Kuriame naują bendrovę, kuri bus pirmaujanti kabelių sistemų tvarkymo bei kitų susijusių paslaugų tiekėja atsinaujinančių energijos išteklių sektoriuje. T. Hopen teigia šiame sektoriuje įžvelgiantis dideles verslo konsolidavimo galimybes sujungiant ir įsigyjant bendroves – “Ši rinka yra labai susiskaidžiusi ir joje yra daug dalyvių, kurių dalis yra mažos bei vidutinio dydžio bendrovės“.  

Aivaras Kamas, Klaipėdoje veikiančios “PASSER SIDC” vienas akcininkų ir vadovų, labai pozityviai vertina Nyderlandų kompanijos “Oceanteam” prisijungimą prie “PASSER Group” ir teigia, jog toks bendradarbiavimas leis ir klaipėdškių kompanijai dar labiau išplėsti ofshorinių gaminių portfelį bei didesnį konkurencinį potencialią Pasulio rinkose. 

Apie šiuos pasikeitimus taip pat skaitykite “Verslo žinių” straipsnyje.

PASSER SIDC
Retro Portfolio WordPress Theme